neljapäev, 5. märts 2009

Koondlause

1.

1. Ema ja isa sõitsid maale. 2. Köhisin ja aevastasin. 3. Jukul on kõige rohkem kahtesid ja kolmesid. 4. Käisin rannas ujumas ja päevitamas. 5. Sügisööd on pikad ja pimedad. 6. Panin selga sooja punase kampsuni. 7. Kehalise kasvatuse tunnis jooksime ja hüppasime kaugust. 8. Kati ja Eve on mu head sõbrannad. 9. Isa ostis uue ilusa auto. 10. Käisin täna trennis ja kinos. 11. Isegi tähti ja kuud ei olnud. 12. Muri on suur ja kuri koer.

2.

Nii ema, isa kui ka vend tegid suured silmad. Laual oli salatit, võileibu, kotlette ja viinereid. Mina eelistasin torti mitte küpsiseid. Taldrikud, kruusid, kauss ja pada kõik nõud olid pesemata. Õhtu oli pime kuid soe. Elan Tartus Annelinnas Kalda teel. Eile õhtul ma õppisin, vaatasin, televiisorit ja lugesin ajalehte. Kannan tavaliselt rohelisi, siniseid või musti riideid. Kalamaksaõli on küll halb, ent tervislik. Homme on kontrolltööd kolmes aines matemaatikas, ajaloos, vene keeles. Mari sõi korraga liiga palju magusat: tahvli šokolaadi, paki kommi ja kolm jäätist. Aed- ja metsmaasikad on mõlemad head. Paul Maastik on sündinud 2. detsembril 1974. a Eestis Rapla maakonnas Kohilas. Koti, dressid, jope-kõik oma asjad viskas Margus nurka. Nädalavahetusel käisin Viljandis, Valgas ja Tõrvas. Eilne pime, tähitu öö pani lausa hirmust värisema. Õunad, pirnid, ploomid need maitsvad puuviljad valmivad sügisel. Eesti Vabariigi aastapäeval 24. veebruaril toimub presidendi vastuvõtt. Nii pea- kui ka kõrvaltegelased said etenduses hästi hakkama.


3 .

  • loe-, te- ja lu ................................... .- Tark, nutikas ja geenius
  • loe-, te- ja lu - ................................ .-Must-, Valge- ja kollane hammas
  • ......................: loe-, te- ja lu.-Kuulsad inimesed: Mart, Väino ja Edgar Savisaar
  • koha- või ajamäärused hõlmavad üksteist: Nad rääkisid eile pargis edgarit taga.
  • teine täiend täpsustab esimest: Maigo on tore, tark ja nutikas poiss
  • ....................... loe-, te- ja lu. Toredad mängud: Jalg-, Käsi- ja Võrkpall.

Poiss aukas isukalt hamburgerit. 2. Linna planeeritakse uut haldus....hoonet. 3. ....hüljest ....hirmutas polaar....uurija. 4. Lõin jala ära ja sain nii ...h.aiget, et ....oiatasin. 5. .H..andid on eestlaste ....hõimukaaslased. 6. Ära ...h.äbene, küsi julgesti. 7. ...h.aridus ei tee veel ....intelligentseks. 8. ...h.ani ..h..audus pojad välja. 9. Sõin ..h..ommikul ..h..eeringat ja ..h..erkuloputru. 10. Mul on ....absoluutselt ükskõik. 11. Mul oli temast ...h.ale. 12. Muistsed eestlased .... harrastasid ....alepõllundust.


1. Selles rajoonis on hilja õhtul ohtlik liikuda, isegi patrullijaid on seal vähe. 2. Järgmised tunnid on keemia ja zooloogia. 3. Maiule on need püksid laiad. 4. Divisjon rivistati üles. 5. Teie kohustused peavad olema proportsioonis. 6. Matka ajal sattusime tugevasse rajju. 7. Saias oli liiga vähe rosinaid. 8. Ioone õpitakse füüsikatunnis. 9. Viia tahab viiulit õppida. 10. Ekspeditsioonile minejad jäid kohe saju kätte. 11. Komisjoni esimees sai preemiat. 12. Rüiuvaip on ära tolmunud.

Kommentaare ei ole: